  • Price: AED 2,053.60
  • Part No: CISCO861W-GNPK9-RF
Manufacturer Cisco Systems, Inc
Manufacturer Part Number CISCO861W-GNPK9-RF
Manufacturer Website Address http://www.cisco.com
Brand Name Cisco
Product Series 860
Product Model 861W
Product Name 861W Wireless Integrated Services Router
Product Condition Refurbished
Product Type Wireless Integrated Services Router
Wireless Specifications
Broadband Transmission Technology Ethernet
Wireless LAN Standard IEEE 802.11n
ISM Band Yes
UNII Band No
ISM Maximum Frequency 2.40 GHz
Wireless Transmission Speed 54 Mbit/s
Interfaces/Ports
Number of Network (RJ-45) Ports 4
USB No
PoE (RJ-45) Port No
Number of Broadband (RJ-45) Ports 1
Network & Communication
Ethernet Technology Fast Ethernet
Physical Characteristics
Form Factor Desktop
Height 1.9"
Width 12.8"
Depth 10.4"